siz-2024-eurofootball-banner.jpg

Watch the Euros live & in HD at The Moorland Inn!

If you want to watch the Euros in a place where the food is as hot as the action, get down to The Moorland Inn in Stoke On Trent. We’ve got every moment of the 2024 UEFA European Championships covered, kicking off from Friday 14th June. Enjoy the big game atmosphere with friends, along with plenty of your Sizzling Pubs menu favourite food and drinks to keep you going – we’re biased, but we think it’s the best place to enjoy the Euros in Staffordshire.


If you can’t make it to host nation Germany, don’t worry: we’ll bring you all the big game action much closer to home at The Moorland Inn. See you at the Euros!

UEFA EURO 2024 SCHEDULE

Group stage:

Fri, 14-Jun Germany vs Scotland (Group A) 20:00

Sat, 15-Jun Hungary vs Switzerland (Group A) 14:00

Sat, 15-Jun Spain vs Croatia (Group B) 17:00

Sat, 15-Jun Italy vs Albania (Group B) 20:00

Sun, 16-Jun Play-off Winner A vs Netherlands (Group D) 14:00

Sun, 16-Jun Slovenia vs Denmark (Group C) 17:00

Sun, 16-Jun Serbia vs England (Group C) 20:00

Mon, 17-Jun Romania vs Play-off Winner B (Group E) 14:00

Mon, 17-Jun Belgium vs Slovakia (Group E) 17:00

Mon, 17-Jun Austria vs France (Group D) 20:00

Tue, 18-Jun Turkey vs Play-off Winner C (Group F) 17:00

Tue, 18-Jun Portugal vs Czech Republic (Group F) 20:00

Wed, 19-Jun Croatia vs Albania (Group B) 14:00

Wed, 19-Jun Germany vs Hungary (Group A) 17:00

Wed, 19-Jun Scotland vs Switzerland (Group A) 20:00

Thu, 20-Jun Slovenia vs Serbia (Group C) 14:00

Thu, 20-Jun Denmark vs England (Group C) 17:00

Thu, 20-Jun Spain vs Italy (Group B) 20:00

Fri, 21-Jun Slovakia vs Play-off Winner B 14:00

Sat, 22-Jun Play-off winner C vs Czech Republic (Group F) 14:00

Sat, 22-Jun Turkey vs Portugal (Group F) 17:00

Sat, 22-Jun Belgium vs Romania (Group E) 20:00

Sun, 23-Jun Switzerland vs Germany (Group A) 20:00

Sun, 23-Jun Scotland vs Hungary (Group A) 20:00

Mon, 24-Jun Albania vs Spain (Group B) 20:00

Mon, 24-Jun Croatia vs Italy (Group B) 20:00

Tue, 25-Jun Netherlands vs Austria (Group D) 17:00

Tue, 25-Jun France vs Play-off Winner A (Group D) 17:00

Tue, 25-Jun England vs Slovenia (Group c) 20:00

Tue, 25-Jun Denmark vs Serbia (Group C) 20:00

Wed, 26-Jun Slovakia vs Romania (Group E) 17:00

Wed, 26-Jun Play-off winner B vs Belgium (Group E) 17:00

Wed, 26-Jun Play-off winner C vs Portugal (Group F) 20:00

Wed, 26-Jun Czech Republic vs Turkey (Group f) 20:00

KNOCKOUT Stage:

Sat, 29-Jun 2A vs 2B 17:00

Sat, 29-Jun 1A vs 2C 20:00

Sun, 30-Jun 1C vs 3D/E/F 17:00

Sun, 30-Jun 1B vs 3A/D/E/F 20:00

Mon, 01-Jul 2D vs 2E 17:00

Mon, 01-Jul 1F vs 3A/B/C 20:00

Tue, 02-Jul 1E vs 3A/B/C/D 17:00

Tue, 02-Jul 1D vs 2F 20:00

Quarter FINALS:

Fri, 05-Jul QF1 - Winner 3 Vs Winner 1 17:00

Fri, 05-Jul QF2 - Winner 5 Vs Winner 6 20:00

Sat, 06-Jul QF3 - Winner 7 Vs Winner 8 20:00

Sat, 06-Jul QF4 - Winner 4 Vs Winner 2 17:00

Semi FINALS

Tue, 09-Jul SF1 - Winner QF1 vs Winner QF2 20:00

Wed, 10-Jul SF2 - Winner QF4 vs Winner QF4 20:00

FINAL:

Sun, 14-Jul Final - Winner SF1 vs Winner sF2 20:00